Wirtualne Spacery Nieruchomości

Wirtualne spacery to nowoczesna technologia, pozwalająca na zdalne, zwiedzanie nieruchomości w 360°. Najważniejsze portale nieruchomości: otodom.pl, gratka.pl, morizon.pl, nieruchomosci-online.pl oraz większość programów do obsługi biura nieruchomości umożliwiają publikację wirtualnych spacerów w ofertach. Na rynku istnieją 3 różne technologie pozwalające na produkcję wirtualnych spacerów:

Małe kamerki 360. Ich główną zaletą jest poręczność i niska cena. Jakość uzyskiwanych przy ich pomocy panoram jest niestety zwykle niewystarczająca aby używać jej w celach reklamowych. Wnętrza w ich obiektywie wyglądają zazwyczaj gorzej lub dużo gorzej niż w rzeczywistości. Urządzenia te też źle radzą sobie przy słabym i trudnym świetle.
System Matterport oferuje wyraźnie wyższą jakość od kamerek 360, ale kosztem pustych plam na podłodze i suficie na każdej panoramie. Zmorą tej technologii są też często występujące artefakty przy łączeniach zdjęć, w ciasnych pomieszczeniach i duże bliki przy mocnych źródłach światła. Automatycznie generowane rzuty typu “domek dla lalek” są często poszarpane, a ich obsługa nie jest intuicyjna dla każdego.
Profesjonalne aparaty DSLR oferują najwyższą możliwą jakość i pełną kontrolę nad obrazem. Radzą sobie w każdych warunkach oświetleniowych. Schludne i przejrzyste rzuty 3D nieruchomości zintegrowane w spacerze pokazują nieruchomość w idealnym stanie sprzedażowym – odgraconą, bez zbędnych mebli i dają potencjał do nowej aranżacji.
Nasze wirtualne spacery są wykonywane technologią DSLR dającą bezkompromisową jakość, przy zachowaniu racjonalnych cen.

Korzyści z użycia wirtualnych spacerów dla właścicieli nieruchomości 

Szybsza sprzedaż lub wynajem nieruchomości: Wirtualne spacery skracają czas potrzebny na znalezienie kupca lub najemcy. Nieruchomości z wirtualnymi spacerami są chętniej oglądane i szybciej sprzedawane lub wynajmowane.

Wyższa cena sprzedaży: Atrakcyjna prezentacja nieruchomości w wirtualnym spacerze może przyczynić się do uzyskania lepszej pozycji negocjacyjnej i wyższej ceny sprzedaży.

Mniejsze obciążenie dla właściciela: Wirtualne spacery eliminują konieczność częstego pokazywania nieruchomości potencjalnym klientom. Właściciel nie musi każdorazowo sprzątać i przygotowywać nieruchomości do prezentacji, co oszczędza czas i stres. Wirtualny spacer jest dostępny online o każdej porze dnia i nocy. 

Większy komfort dla wynajmujących: Wirtualne spacery pozwalają na prezentację nieruchomości bez konieczności opuszczania jej przez wynajmujących. 

Rozszerzona informacja: Wirtualny spacer przedstawia mnóstwo przydatnych danych dotyczących nieruchomości i jej stanu, takich jak wielkość nieruchomości, rozkład pomieszczeń, styl wnętrza, przestronność, umeblowanie, standard wykończenia czy stan techniczny. Żaden opis czy zdjęcia nie zagwarantują takiego odbioru jak wirtualna prezentacja wnętrza.

Uwaga i zaangażowanie klienta: Poza aspektem informacyjnym, wirtualny spacer potrafi wciągnąć użytkownika, pobudzić jego zmysły tak, by poczuł klimat wnętrza i mógł uruchomić wyobrażenie o zamieszkaniu w prezentowanej nieruchomości – szczególnie gdy spacer jest oglądany w goglach VR. 

 

“[…] dane Otodom zaprezentowane w pierwszym wydaniu magazynu „Lighthouse”, z których wynika, że poszerzenie oferty o ten element powoduje dwa razy więcej wyświetleń i zwiększa o 6 proc. jej klikalność. To jednak nie koniec dobrych informacji dla sprzedawców, którzy dbają o wysoki standard ogłoszenia i umieszczenie w nim wirtualnego spaceru. Okazuje się, że generuje on 50 proc. więcej zapytań od klientów niż w przypadku ofert, które zawierają jedynie „standardowe” zdjęcia.” otodom.pl
 
 

Korzyści dla biur nieruchomości 

Zwiększenie zainteresowania ofertą: Wirtualne spacery znacząco zwiększają zainteresowanie ofertą nieruchomości. Potencjalni klienci mogą obejrzeć wnętrze nieruchomości bez konieczności wychodzenia z domu, co oszczędza czas i eliminuje bariery geograficzne. Dla klientów z odległych części kraju lub inwestorów zagranicznych poszukujących nieruchomości inwestycyjnych, możliwość wstępnego obejrzenia obiektu to niezwykle ważny czynnik, który może wpłynąć na decyzję o zakupie danego lokalu. 

 

“Wyszukiwania ofert w Otodom z zaznaczoną opcją wirtualny spacer/widok 3D? To aż 2x więcej wyświetleń ogłoszeń i o 50% większa liczba zapytań od poszukujących.” otodom.pl 

Prezentacja nieruchomości w najlepszym świetle: Profesjonalnej jakości wirtualny spacer pozwala na zaprezentowanie nieruchomości tak, by wyeksponować atuty nieruchomości i ukryć jej mankamenty, co zwiększa szanse na sprzedaż lub wynajem. 

Lepsza selekcja klientów: Wirtualny spacer pozwala na odsianie klientów, którzy nie są poważnie zainteresowani zakupem lub wynajmem nieruchomości. Osoby poważnie zainteresowane, które obejrzą wirtualny spacer, będą natomiast bardziej zmotywowane do obejrzenia nieruchomości na żywo. 

Oszczędność czasu i kosztów: Wirtualne spacery eliminują konieczność organizowania licznych prezentacji nieruchomości i ponoszenia kosztów dojazdu po każdej ze stron. Agencja oszczędza czas i pieniądze, a jednocześnie może obsługiwać większą liczbę klientów lub poświęcać więcej czasu zdecydowanym klientom. 

Wyróżnienie się na tle konkurencji: Agencja, która oferuje wirtualne spacery, wyróżnia się na tle konkurencji i buduje wizerunek firmy profesjonalnej, nowoczesnej i innowacyjnej. 

“Ponad 90% badanych dyrektorów firm z branży nieruchomości (raport PropTech 2018) deklaruje, że nowoczesne technologie to motor napędowy rozwoju biznesu na rynku nieruchomości oraz że planuje w najbliższym czasie wprowadzić do firm udogodnienia techniczne chociażby, takie jak wirtualna rzeczywistość (AR/VR). Po to, by móc w pełni odpowiadać na potrzeby klienta.”  issuu.com 

 

Korzyści ze współpracy z PANORAMO 

Najwyższa jakość: Nasz fotograf dysponuje +15-letnim doświadczeniem w tworzeniu wirtualnych spacerów. Jako pierwszy na Śląsku został zaproszony do współpracy i uzyskał certyfikację Google Street View Trusted, potwierdzającą profesjonalizm oraz najwyższe standardy jakości. Od 10 lat publikuje wirtualne spacery Google Street View zarówno w Polsce jak i za granicą. Używa profesjonalnego sprzętu fotograficznego, który pozwala na uzyskanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości i najwyższej możliwej jakości. Ma także pełną kontrolę nad kreowanym obrazem. Dzięki temu wirtualny spacer nie odstaje jakością od profesjonalnych zdjęć i pozwala na dokładne obejrzenie nieruchomości. W przeciwieństwie do tanich automatycznych rozwiązań 360, które nie dają sobie rady w trudnych warunkach oświetleniowych, a ich rozdzielczość pozostawia wiele do życzenia, nasze spacery wyglądają zawsze lepiej niż rzeczywistość, są jednocześnie na tyle szczegółowe i realistyczne, że nie powodują żadnych niespodzianek przy fizycznej wizycie. 

Kompleksowe podejście do wizualnej promocji nieruchomości. Oprócz wirtualnych spacerów wykonamy dla Państwa profesjonalne zdjęcia nieruchomości, rzuty 3D nieruchomości, filmy nieruchomości na social media, a także zdjęcia z drona, filmy z drona i wirtualne spacery z drona tak, by zapewnić wyczerpującą informację wizualną.

 

“Dokonała się szalenie duża zmiana – doszło do transakcji, gdzie klient nie oglądał nieruchomości osobiście, korzystał wyłącznie z wirtualnego spaceru. Co prawda w bardzo wysokiej jakości, czyli zdjęcia wirtualne, ogłoszenie, wideo prezentacja, do tego film. Takich nieruchomości od marca do końca kwietnia sprzedaliśmy trzy, gdzie klient przyjechał przed samym końcem, po to tylko, żeby wejść do nieruchomości i potwierdzić, że ona jest faktycznie taka, jaka była na wirtualnym spacerze. I to były nieruchomości powyżej półtora miliona złotych, mówimy więc o dużym wolumenie” Sebastian Wielgus, laureat nagrody Lider Nieruchomości Otodom – Pośrednik Roku 2019, z biura WhiteWood. 

 

Przejrzyste i przystępne ceny. Oferujemy pakiety usług dla każdego typu nieruchomości, a także elastyczne podejście w przypadku niestandardowych obiektów. Im wyższy pakiet tym większa oszczędność. Warto przy tym pamiętać, że koszt profesjonalnej oprawy wizualnej nieruchomości to inwestycja, która zwykle zwraca się z nawiązką w postaci lepszej ceny, szybszej transakcji i zadowolonych klientów, którzy będą Państwa polecać.

Nasze realizacje

Przykładowe wirtualne spacery nieruchomości. Prezentacje nie są ofertami.