Fotografia Nieruchomości

Korzyści z użycia profesjonalnej fotografii nieruchomości dla właścicieli

Sprzedaż lub wynajem nieruchomości to proces, który wymaga czasu i zaangażowania. Jednym z najważniejszych czynników, który może wpłynąć na jego powodzenie, jest sposób zaprezentowania nieruchomości potencjalnym nabywcom i najemcom. Profesjonalne zdjęcia nieruchomości to absolutna podstawa każdej skutecznej oferty sprzedaży lub wynajmu. Dzięki nim możesz:

Przyciągnąć uwagę klientów. Pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie, a dobre zdjęcia mogą sprawić, że Twoja oferta będzie się wyróżniać na tle innych. Już sama miniatura na bazie profesjonalnego zdjęcia w ofercie na portalu ogłoszeniowym przyciąga wzrok i sprawia, że oferta notuje więcej odsłon. Oferty bez zdjęć są natomiast zazwyczaj pomijane.

Przekonać do działania. Profesjonalne, zaaranżowane zdjęcia pozwalają potencjalnym klientom zobaczyć nieruchomość w optymalnym stanie i w najkorzystniejszym świetle, co bardziej zachęca do obejrzenia jej osobiście.

Przyspieszyć decyzję i skrócić czas transakcji. Zdjęcia nieruchomości wykonane przez profesjonalnego fotografa mogą sprawić, że potencjalni nabywcy lub najemcy szybciej zdecydują się na zakup lub wynajem Twojej nieruchomości, oszczędzisz więc czas.

Zwiększyć zysk. Klient kupuje oczami. Profesjonalne zdjęcia uzasadniają wartość i bronią ceny ofertowej przy negocjacji. Badania przeprowadzone przez agencje nieruchomości pokazują, że profesjonalne zdjęcia mogą zwiększyć zainteresowanie ofertą sprzedaży lub wynajmu nawet o 50%.

 

“Profesjonalna sesja zdjęciowa nieruchomości, która pomoże w osiągnięciu tego celu to wydatek kilkuset złotych, w który warto zainwestować. Poniesiony nakład z pewnością zwróci się, bo klient, w którego oczach nieruchomość wygląda na atrakcyjniejszą od innych, jest w stanie zapłacić więcej. “ gratka.pl

 

Korzyści dla biur nieruchomości

Oprócz powyższych, agencje nieruchomości korzystające z usług profesjonalnego fotografa nieruchomości, zyskują dodatkowe korzyści:

Kreują i utrzymują profesjonalny wizerunek. Profesjonalna fotografia to jeden z najbardziej widocznych elementów, który już na pierwszy rzut oka kreuje i wspiera profesjonalny wizerunek agencji nieruchomości.

Są poważniej traktowane przez właścicieli. Klienci chętniej współpracują z biurami, które dbają o jakość swoich usług. Obecność dedykowanego fotografa z profesjonalnym sprzętem albo razem z agentem albo wyłącznie, po to by zrobić zdjęcia wysyła sygnał, że agencja podchodzi do swojej pracy poważnie, dba o szczegóły i nie oszczędza na promocji. Świadomość, że zdjęcia ich nieruchomości wykona Certyfikowany Fotograf Google Street View motywuje też właścicieli do przygotowania wnętrz przed sesją zdjęciową, dzięki czemu zdjęcia są ostatecznie bardziej schludne, co zwiększa szanse na szybszą transakcję.

Wyróżniają się na tle konkurencji. Duża konkurencja na rynku nieruchomości sprawia, że wskazane jest, by pozytywnie wyróżniać się na tle innych i pilnować, by nie pozostać w tyle. Korzystanie z usług profesjonalnego fotografa, który oprócz zdjęć wykona także rzuty 3D nieruchomości, wirtualny spacer, zdjęcia z drona i film na social media, w dużej mierze rozwiązuje ten problem.

Lepiej przekonują klientów do współpracy i/lub wyłączności. Właściciele nieruchomości są bardziej skłonni do współpracy z agencją, która sprawi, że oferta ich nieruchomości będzie się prezentować lepiej niż w rzeczywistości. Gdy w cenie pośrednictwa zawarta jest profesjonalna obsługa fotograficzna, właściciele nieruchomości są też bardziej skłonni do podpisania umowy na wyłączność, a koszt pośrednictwa jest konkretnie uzasadniony.

 

Korzyści ze współpracy z PANORAMO

Kompleksowe podejście do wizualnej promocji nieruchomości. Oprócz profesjonalnych zdjęć nieruchomości wykonamy dla Państwa rzuty 3D, wirtualne spacery nieruchomości z ziemi i z powietrzazdjęcia z drona, a także filmy nieruchomości na social media oraz filmy z drona, by zapewnić wyczerpującą informację wizualną.

 

“Do kompletu zdjęć należy dodać rzut pomieszczeń, który będzie cennym uzupełnieniem. Dzięki temu opis oferty można skrócić, bo nic lepiej nie działa na wyobraźnię jak zdjęcie czy rysunek.” gratka.pl

“Ogłoszenia ze spacerem wirtualnym zapewniają więcej odsłon ogłoszenia! Dzięki spacerom wirtualnym w Twoich ogłoszeniach jeszcze lepiej zaprezentujesz nieruchomości potencjalnym klientom.” otodom.pl

 

Wieloletnie doświadczenie. Nasz fotograf dysponuje +15-letnim doświadczeniem w fotografii wnętrz i wirtualnych spacerach. Jako pierwszy na Śląsku został zaproszony do współpracy i uzyskał certyfikację Google Street View Trusted, potwierdzającą profesjonalizm oraz najwyższe standardy jakości. Od 10 lat publikuje wirtualne spacery Google Street View zarówno w Polsce jak i za granicą. Nasi graficy to również wyselekcjonowani specjaliści, dzięki czemu Państwa zdjęcia będą zawsze przedstawiać wszystkie zalety nieruchomości w profesjonalny, ale jednocześnie naturalny i nieprzerysowany sposób.

 

“Ważne jest także, by były możliwie naturalne, bez przesadnie podkręconych kolorów czy przekłamań. Ilość nie zrobi natomiast wrażenia, jeśli słaba będzie jakość fotografii. Ostre i jasne zdjęcia zachęcą potencjalnego kupującego znacznie bardziej.” otodom.pl

 

Przejrzyste i przystępne ceny. Oferujemy Państwu pakiety usług dla każdego typu nieruchomości, a także elastyczne podejście w przypadku niestandardowych obiektów. Im wyższy pakiet tym większa oszczędność. Warto przy tym pamiętać, że koszt profesjonalnej oprawy wizualnej nieruchomości to inwestycja, która zwykle zwraca się z nawiązką w postaci lepszej ceny, szybszej transakcji i zadowolonych klientów, którzy będą Państwa polecać.

Nasze Realizacje